Ubezpieczenia

Auto z zagranicy – co należy wiedzieć?

Auto z zagranicy to nie lada okazja dla naszych rodaków. W niskiej cenie można kupić pojazdy w dobrym stanie technicznym, których za nic nie otrzymalibyśmy w naszym kraju. O czym należy pamiętać, jeżeli sprowadza się auto? Kiedy należy kupić OC na samochód sprowadzony z zagranicy?

Oferta od ubezpieczalni

OC jest obowiązkiem, więc już przyjeżdżając do Polski z innego kraju, z wymarzonym pojazdem, musimy je mieć. W kraju, gdzie kupujemy auto taką polisę powinniśmy mieć. Na szczęście nie powinno to być problemem – w szczególności, jeżeli kupujemy auto używane. Zaraz po przyjeździe do kraju warto zgłosić się do ubezpieczalni, aby móc wybrać dobrą ofertę na pojazd. Jeżeli zatrzyma nas policja bez ważnego OC, może na nas nałożyć karę finansową w kwocie do 5600 zł. Jeżeli chodzi o pojazd z zagranicy, to oprócz OC, można wykupić AC, Assistance, a także NNW. Składka na taką polisę uzależniona jest od wielu czynników, m.in. od wieku i doświadczenia właściciela pojazdu. 

Rejestracja auta

Zaraz po przyjeździe do kraju nie można również zapomnieć o obowiązkowej wizycie w wydziale komunikacji. Tam to w pierwszej kolejności urzędnicy zarejestrują pojazd początkowo na 30 dni. Wtedy to samochód zostanie dokładnie sprawdzony, a dokładnie komplet dokumentów, jakie musi dostarczyć właściciel. Bez dopełnienia takich formalności, jak chociażby obowiązkowe badanie techniczne, samochód nie zostanie zarejestrowany. Należy tego dopilnować, jeżeli chcemy cieszyć się swoim nowym nabytkiem na polskich drogach. 

Pozostałe:

Lex Uber już w Polsce

Wyjazd samochodem na Słowację

Wyposażenie po VIN

Rejestracja motocykla

Oświadczenie sprawcy kolizji na parkingu a stłuczka na parkingu

https://beesafe.pl/kalkulator-oc-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-oc/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-samochodu/ https://beesafe.pl/najtansze-oc/