Ubezpieczenia

Podróż do Ameryki

Ameryka, a w szczególności Stany Zjednoczone to taki kraj marzenie. Pomimo tego, że teraz jest to miejsce dostępne dla nas na wyciągnięcie ręki, nadal jest to miejsce przyciągające wielu turystów, w szczególności Polaków.

Podróż bez wizy

W szczególności, że od 11 listopada 2020 roku nie są potrzebne już wizy na podróż do Stanów Zjednoczonych. Wylot do tego kraju został znacznie ułatwiony. Aczkolwiek nadal należy dopełnić kilku istotnych formalności. Marzenie można spełnić! Z bliska będzie można zobaczyć Statuę Wolności. Pamiętajmy jednak o tym, że koszty leczenia w USA są bardzo wysokie. Przykład? Za badanie krwi zapłacimy ok. 4 tys. zł, a gdzie tu mówić o droższych zabiegach, jak chociażby operacja złamanej nogi. Nawet, jeżeli będzie chodziło o zabieg ratujący życie, jako osoby spoza kraju będziemy musieli liczyć się z rachunkiem na wyjście ze szpitala. Czy to oznacza, że lepiej się do tego kraju nie wybierać?

Wysoka suma ubezpieczenia

Przed wylotem do Stanów Zjednoczonych koniecznie musimy zapewnić sobie dobre ubezpieczenie turystyczne z wysoką sumą ubezpieczenia. Ta suma musi być zdecydowanie wyższa od tego, co w normalnych warunkach chcielibyśmy sobie zapewnić na terenie Europy. Szacuje się, że na terenie Starego Kontynentu taka suma to ok. 30 000 Euro. W przypadku Ameryki – USA ta kwota powinna wynosić przynajmniej dwa, jaki nie trzy razy tyle. Pamiętajmy o tym, że jeżeli koszty leczenia przekraczają gwarantowaną sumę ubezpieczenia, wszystko będziemy musieli dokładać z własnej kieszeni. 

 

Pozostałe wpisy:
ubezpieczenie auta na angielskich tablicach
Kalkulator OC bez podawania danych osobowych
Ubezpieczenie OC na raty
OC dla młodego kierowcy

Opłata OC po terminie

https://beesafe.pl/kalkulator-oc-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-oc/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-samochodu/ https://beesafe.pl/najtansze-oc/