Ubezpieczenia

Jaka polisa do Anglii?

Polacy w obecnych czasach bardzo często podróżują na Wyspy Brytyjskie. Anglia należy do Starego Kontynentu, dlatego obowiązuje tu EKUZ, czyli Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego. Uwaga! EKUZ nie zapewnia nam na Wyspach darmowego leczenia.

Za co zapłacę w Anglii?

Aby uświadomić sobie, jaka dokładnie polisa turystyczna będzie nam potrzebna, należy dowiedzieć się, za co zapłacimy dokładnie w Anglii. Należy też wiedzieć, że EKUZ będzie obowiązywał w Anglii tylko dwa lata po brexicie, czyli do końca 2021 roku. Dodatkowo na Wyspach Brytyjskich należy zapłacić za: diagnostykę i pierwszą pomoc dentystyczną, leczenie stomatologiczne, transport medyczny do Polski, leczenie w placówkach prywatnych, a także za leki na receptę. Przy czym cena nie jest naliczana od recepty, tylko od poszczególnych leków – nawet, jeżeli będzie ich 10 na jednej recepcie. 

Dobra polisa do Anglii

Skoro już jesteśmy świadomi tego, za co dokładnie zapłacimy podczas pobytu na Wyspach Brytyjskich, to czas dobrać odpowiednią polisę ubezpieczeniową. Podczas studiowania ofert należy sprawdzić Ogólne Warunki Umowy, aby być pewnym tego, że nie będziemy narażeni na dodatkowe koszta lub po powrocie do kraju będziemy mogli ubiegać się o ich zwrot. Wyspy Brytyjskie to miejsce, gdzie można rozpocząć nowe życie, można zwiedzić wspaniałe zabytki, ale także można słono zapłacić za leczenie. Pod tym względem Anglia należy do jednych z najdroższych, dlatego na wszelki sposób należy się tego wystrzegać. Uda nam się to z dobrą polisą ubezpieczeniową. 

Inne wpisy:

Jak ubezpieczyć auto nie będąc właścicielem?

Ubezpieczenie dealerskie

Wypowiedzenie umowy OC

Wycena aut używanych

Historia pojazdu po numerze rejestracyjnym

https://beesafe.pl/kalkulator-oc-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-oc/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-samochodu/ https://beesafe.pl/najtansze-oc/