Ubezpieczenia

4 mity na temat ubezpieczenia samochodu online

Tak jak każda nowinka techniczna, tak i możliwość wyliczenia i kupna polisy samochodu przez internet spotyka się ze sporym niedowierzaniem ze strony grupy docelowej. Czy słusznie? Dzisiaj przyjrzymy się największym mitom, dotyczącym ubezpieczenia samochodu przez internet.

  1. Takie ubezpieczenie jest „gorsze”.

Nic bardziej mylnego! Zakupując ubezpieczenie samochodu przez internet, otrzymuje się ten sam zakres ochrony, który:

  • w przypadku ubezpieczenia OC gwarantuje ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych;
  • w przypadku ubezpieczeń dobrowolnych – warunkuje wybrany wariant polisy.

Nie ma czegoś takiego, jak ubezpieczenie lepsze, czy gorsze. Jaki wariant pakietu wybierzemy, taki otrzymamy, bez względu na to, czy zakupiliśmy ubezpieczenie online, czy drogą stacjonarną.

  1. Ubezpieczenia OC i AC zakupione przez internet zawsze są tańsze.

To tylko połowa prawdy. Rzeczywiście, większość ubezpieczycieli oferuje zniżki (od 5 do 10%) za zakup polisy przez internet. Natomiast nawet pomimo dodatkowych zniżek niekoniecznie musi to być to najatrakcyjniejsza cenowo oferta. Warto przed zakupem dokonać porównania składek, aby zorientować się, czy jakiś zakład ubezpieczeń nie przedstawi tańszej propozycji.

  1. Kalkulatory ubezpieczeń podają ceny wyssane z palca.

Tak mówią ludzie, którzy albo nigdy nie korzystali z internetowych kalkulatorów, albo raz się sparzyli, gdy kalkulator podał im nietrafioną składkę. Tymczasem okazuje się, że błędne składki wynikają z reguły z pomyłki samego internauty, który np. podał nieprawdziwe zniżki, inną nazwę poprzedniego ubezpieczyciela, etc.

Kalkulatory ubezpieczeń samochodu są na tyle rzetelne, na ile prawdziwe są dane, które wpisujemy do formularza.

  1. Formularze wyłudzają dane osobowe.

Tak nie jest… a przynajmniej być nie powinno. Do poprawnego wyliczenia składki absolutnie nie są potrzebne: imię i nazwisko internauty, numer telefonu, adres e-mail i takie pola nie powinny być obowiązkowe.

 

Powiązane wpisy:
ubezpieczenie auta na angielskich tablicach
Kalkulator OC bez podawania danych osobowych
Ubezpieczenie OC na raty
OC dla młodego kierowcy

Opłata OC po terminie

https://beesafe.pl/kalkulator-oc-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-oc/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-samochodu/ https://beesafe.pl/najtansze-oc/