Ubezpieczenia

Przewożenie malucha w aucie – poradnik rodziców

Przewożenie dziecka w aucie często okazuje się dużym stresem dla młodych rodziców. W końcu dla niego najważniejsze jest bezpieczeństwo malucha. Aby móc je zapewnić warto zapoznać się z przepisami dotyczącymi przewożenia dziecka w aucie. Co musisz wiedzieć? Podpowiadamy!

 

Zapięcie dziecka pasami bezpieczeństwa, może się okazać niewystarczającym rozwiązaniem. Jak zabezpieczyć dziecko by móc jechać ze spokojną głową? Wszystko zależy od jego wieku.

Przepisy

Według przepisów obowiązkiem rodzica jest przewożenie dziecka w odpowiednim foteliku bądź specjalnie dostosowanej podkładce czy podwyższeniu. Dawniejsze przepisy mówiły o zależności doboru zabezpieczenia od wieku dziecka. Dzisiaj jednak ważniejszą rolę odgrywa wzrost pociechy. Dziecko mające mniej niż 150 cm powinno korzystać z odpowiedniego wyposażenia. Dobór odpowiedniego fotelika samochodowego zależny jest nie tylko od wzrostu, ale też od wagi dziecka. Fotelik musi również spełniać wymogi, które są określone m.in. w regulaminach EKG ONZ.

Zakazy

Brak fotelika to mandat w wysokości 150 zł. Należy mieć na uwadze, że także jego niewłaściwe założenie równoważne jest z brakiem fotelika. Karane może być także przewożenie malucha na przednim siedzeniu, nie posiadając odpowiedniego sprzętu.

Ubezpieczenie

Jakościowy i solidny fotelik samochodowy to kosztowny wydatek. W związku z czym warto pomyśleć o odpowiedniej polisie, która uwzględni ochronę wyposażenia.  

Podsumowując: Każdy rodzic powinien zadbać o odpowiednie i przepisowe przewożenie dziecka w samochodzie.

 

 

Inne wpisy:

Jak ubezpieczyć auto nie będąc właścicielem?

Ubezpieczenie dealerskie

Wypowiedzenie umowy OC

Wycena aut używanych

Historia pojazdu po numerze rejestracyjnym

https://beesafe.pl/kalkulator-oc-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-oc/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-ac/ https://beesafe.pl/ubezpieczenie-samochodu/ https://beesafe.pl/najtansze-oc/